Lacobel

Lacobel to typ szkła dekoracyjnego, szczególnie często spotykany w pomieszczeniach mieszkalnych. Kuchnia ze ścianą wykończoną barwionym szkłem tworzy niepowtarzalny klimat. Ten wyjątkowy materiał świetnie zastępuje konwencjonalne płytki, doskonale znosząc kuchenne warunki. Jest też łatwy do utrzymania w czystości i higieniczny, co ma duże znaczenie w kontakcie z żywnością.

Lacobel to specjalne szkło dla budownictwa, które najczęściej występuje w postaci paneli dekoracyjnych. Różnorodność aranżacji tworzonych za pomocą tego materiału, jest tym większa, że na panele można nanieść dowolny nadruk. Dzięki temu są one dostosowane do charakteru i stylu wnętrza. Stąd też wynika ich duża popularność. Panele ze szkła Lacobel doskonale sprawdzają się nad kuchennymi blatami. Odpowiednio dobrane będą cieszyć oko interesującymi motywami graficznymi lub nadrukowanymi zdjęciami – ziarnami kawy, kolorowymi warzywami, realistycznymi owocami czy innymi motywami. Mogą również mieć jednolitą barwę. Takie wykończenia są równie dekoracyjne jak lustra na wymiar, szkło ornamentowe czy glazura.

Wielkość tafli szkła może być dowolna i zależy od projektu kuchni lub innego pomieszczenia. Duże powierzchnie są dzielone, a następnie naklejane na ścianę według uzgodnionego z klientem schematu.

Lacobel to szkło lakierowane

Pokryty jest z jednej strony wysokiej jakości lakierem utwardzalnym termicznie. Powierzchnia użytkowa lacobel, czyli ta z której korzystamy, jest gładka i bez lakieru, natomiast tył lacobelu, czyli strona klejona szkła do ściany, jest pokryta lakierem.
Strona użytkowa lacobel jest odporna na zabrudzenia. Lacobel można stosować w wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienki, sauny, kabiny prysznicowe, a dzięki docinaniu dużych tafli lacobelu unikasz stosowania fug.

Lacobel Kraków

Nasza firma oferuje lacobel wysokiej jakości, który można zamówić na terenie miasta Kraków jak również w całym województwie małopolskim. Proponujemy klientom opcję zamówienia lacobel z montażem bądź też z odbiorem osobistym w naszej siedzibie w Krakowie.

Lacobel do kuchni i do łazienki, czyli szkło kolorowe na ściany

Lacobel jest produktem do stosowania wewnątrz pomieszczeń. W podstawowej wersji kolorowe panele szklane nie podlegają hartowaniu. Grubość szkła jaką się stosuje przy produkcji pełnej palety kolorów lacobel to 4mm. W celu uzyskania lacobelu w wersji „SAFE” czyli bezpieznej, można go podkleić folią od spodu. Lacobel znajduje zastosowanie jako szkło dekoracyjne w kuchni nad blatem, łazience między płytkami, oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastąpienia zwykłych płytek czy farby na ścianie panelami szklanymi w kolorze. Lacobel świetnie się sprawdza na półki szklane czy szklane osłonki pod gniazdka i włączniki elektryczne. Ciekawą opcją jest możliwość podświetlenia tego rodzaju szkła oraz piaskowania na nim wzorów dzięki czemu poestają piękne panele szklane z wzorem.

Lacobel i jego zastowosanie w wybranej opcji:

 • Lacobel w kuchni- nad blat jako panele dekoracyjne
 • Lacobel w łazience – szkło zamiast płytek (również jako ciekawe uzupełnienie, czyli szklany dekor)
 • Szyba lacobel na zabezpieczenie półek, szafek, blatów
 • Lacobel z wzorem – spersonalizowana szklana dekoracja ściany
 • Lacobel z grafiką – panele szklane ozdobne (patrz w zakładce grafika)
 • Lacobel w kolorze – podkreślający walory pomieszczenia

Możliwa obróbka szkła lacobel

 • wycinanie otworów w lacobelu
 • wycinanie kształtów w lacobelu
 • szlifowanie szkła lacobel
 • fazowanie szkła lacobel
 • podklejanie folią lacobelu

Szkło o specjalnych wymaganiach

Co istotne, szkło dla budownictwa Lacobel w podstawowej wersji nie są hartowane. Oznacza to, że jego przetrzymywanie i obróbka wymagają szczególnej ostrożności. Nasza firma sprosta temu wyzwaniu. Przedstawiciele Diament S.C. zapewniają trwałość i bezpieczeństwo materiału szklanego, zajmując się jego profesjonalnym montażem i przetwarzaniem.

Wypełniamy wnętrza pomieszczeń kuchennych, łazienek i innych, zgodnie z indywidualnym życzeniem Klienta.

PomieszczenieKuchniaZielona kuchniaKolory