Jakie zalety posiada szkło Lacobel?
- Szczegóły
Dekoracyjne szkło Lacobel.
Ozdobne szkło Lacobel wykorzystywane jest wewnątrz pomieszczeń. Materiał jest stosowany do dekoracji wnętrz. Posiada błyszczącą powierzchnię i daje efekt lustrzanego odbicia. Szkło Lacobel optycznie powiększa pomieszczenie, ożywia wnętrze i sprawia, że staje się ono wyjątkowo atrakcyjne. Lakierowane dekoracyjne szkło lacobel jest alternatywą dla kafli, płytek, drewna i płyt MDF. Materiał jest ceniony za walory estetyczne i często wykorzystywany w kuchni jako panele ścienne lub fronty kuchenne. Kuchnia ze ścianą wykończoną barwionym szkłem Lacobel daje niesamowity efekt. Ten wyjątkowy materiał znakomicie zastępuje tradycyjne płytki, dostosowując się do warunków panujących w kuchni. Szkło Lacobel jest łatwe w utrzymaniu czystości, więc i bardzo praktyczne.
Szkło Lacobel dla budownictwa.
Zastosowana do produkcji szkła Lacobel technologia wylewania sprawia, że powierzchnia szklanych paneli jest idealnie gładka. W połączeniu z możliwością wykonania trwałego nadruku na szkle sprawia, że materiał jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle meblarskim. Występuje przeważnie w postaci paneli dekoracyjnych, na które można nanosić dowolny nadruk i dzięki temu dostosowują się one do stylu wnętrza. Szkło Lacobel stało się bardzo popularne, ponieważ doskonale sprawdza się nad kuchennymi blatami. Panele mają interesujące motywy graficzne lub nadrukowane zdjęcia kolorowych owoców i warzyw; roślin, ziół oraz wielu różnych motywów. Mogą mieć także jednolitą barwę. Takie wykończenia są równie dekoracyjne, jak lustra na wymiar, szkło ornamentowe czy glazura.
Zalety szkła Lacobel.
Lacobel ma długą listę zalet. Zacznijmy od aspektu wizualnego. W firmie Diament występuje w szerokiej gamie graficznej i kolorystycznej. Panele montowane są bez fugi, przez co zachowana jest szczególna estetyka, elegancja i klasa. Istnieje możliwość wykończenia całej przestrzeni pojedynczym panelem szklanym. Kolejną zaletą jest utrzymanie w czystości szkła Lacobe. Powierzchnie można czyścić wodą i detergentami, a panele wymagające szczególnej higieny można dezynfekować. Ze względu na to, że elementy dekoracyjne nadrukowywane są na wewnętrznej stronie paneli, nadruk jest odporny na mycie i szorowanie. Szkło Lacobel jest odporne na wilgoć, więc toalety czy inne pomieszczenia wilgotne, nie są narażone na bakterie, pleśń i grzyby. Znalazło więc zastosowanie w toaletach obiektów handlowych, w kuchniach i toaletach w zakładach pracy. Panele są też proste w montażu, nie wymagają wykonywania nawiertów. W prawidłowo przygotowanej ścianie panele można przytwierdzać odpowiednim klejem montażowym. Materiał jest wytrzymały, więc przetrwa kilka, podobnie jak kafle.
Kruchość paneli ze szkła lacobel.
Szkło Lacobel nie jest odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. W sprzedaży są dostępne arkusze hartowane, które właściwościami zbliżone są do szkła hartowanego. Można je więc śmiało wykorzystywać w kuchniach, łazienkach, a nawet do produkcji elementów dekoracyjnych do wnętrz. Lacobel prezentuje się rewelacyjnie. Materiał jest pokryty z jednej strony wysokiej jakości lakierem utwardzalnym termicznie. Powierzchnia użytkowa lacobel, z której korzystamy, jest gładka, bez lakieru, tył — strona klejona szkła do ściany, jest lakierowana. Szkło lacobel jest odporne na zabrudzenia i można je stosować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć jak np.: w saunach, łazienkach, kabinach prysznicowych.