Lustra w Krakowie

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak twardym, a zarazem niezwykle kruchym przedmiotem bywa lustro. Obróbka lustrzanej powierzchni na własną rękę jest praktycznie niemożliwa. Bez właściwych umiejętności oraz wyposażenia nie uzyskamy zadowalających rezultatów użytkowo-estetycznych. Konieczna okaże się pomoc fachowców. Wtedy pojawiamy się my.

Firma Diament S.C. świadczy usługi montażu i obróbki luster na terenie Krakowa i okolic.

Docinamy i obrabiamy lustra o grubości od 2 do 6 mm, a także podejmujemy się szeregu innych zleceń szczegółowych. Wszystkie zadania realizujemy przy pomocy profesjonalnego sprzętu, umożliwiającego w pełni detaliczną pracę, m.in. w zakresie wiercenia otworów. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, dysponujemy szeroką gamą kształtów i wymiarów. Ostateczna forma lustra jest uzgadniania po naradach z Państwem.

Montaż i obróbka luster – Kraków i okolice

Są Państwo właścicielem lustra i mieszkają na terenie miasta Krakowa? Konieczna okazuje się pomoc specjalisty w zakresie montażu lub obróbki lustrzanej powierzchni? Diament S.C. zapewnia fachowe wsparcie w bardzo konkretnych sytuacjach – prostych i trudnych przypadkach. Poza czynnościami takimi jak wiercenie otworów nie straszne nam szlifowanie luster, a także piaskowanie lustra w celu przepuszczenia światła. Świadczymy również usługi podklejania foliami zabezpieczającymi oraz usługi fazowania luster (faza od 1 do 5 cm).

Wiercenie otworów w lustrze

Wiercenie otworów w lustrze wymaga ogromnej precyzji i drobiazgowości. Do tego typu usług wykorzystuje się nowoczesne wiertarki automatyczne i półautomatyczne, pozwalające na wycięcie otworu o różnej średnicy, przy sprecyzowanym wymiarze i grubości szkła. Usłudze wiercenia towarzyszy szlifowanie krawędzi otworów. Zastosowanie specjalnego wiertła szlifującego pozwala wyeliminować nierówności powstałe w procesie wiercenia.

Szlifowanie luster

Szlifowaniu mogą podlegać wydrążone otwory, jak również cała powierzchnia lustra. Szlifowanie luster to jeden z podstawowych, najczęściej występujących procesów obróbczych. Polega na usuwaniu nierówności i ostrości obrabianych krawędzi oraz ich starannym wykończeniu (krawędzie mogą być spolerowane bądź matowe). Lustro poddane szlifowaniu korzystniej wygląda. Jest też znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Dzięki nowoczesnymi krawędziarkom (szlifierkom) możliwe jest ustalenie różnych postaci szlifu.

Fazowanie luster

Fazowanie to proces, wskutek którego na krawędzi szkła powstaje szeroka faza, charakterystyczne załamanie powierzchni, pozwalające na osiągnięcie nietypowego efektu wizualnego. Lustra fazowane wyróżniają się walorami zdobniczymi, prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Profesjonalne fazowarki są w stanie dokonać obróbki luster, zyskując najwyższą jakość fazy. W naszym zakładzie w Krakowie dokonuje fazowania od 1 do 5 cm.

Piaskowanie lustra

Piaskowanie luster to bardzo stara, tradycyjna technika zdobnicza, która wraz z upływem kolejnych lat nie traci na popularności. Czyścimy i kształtujemy powierzchnie lustrzane przy pomocy dobranego materiału ściernego (piasku), w strumieniu sprężonego powietrza. Efektem piaskowania jest uzyskanie szkła o matowej powierzchni – z dowolnym wzorem, obrazem czy też grafiką. W Diament S.C. piaskujemy lustra w celu przepuszczenia światła.

Podklejanie foliami zabezpieczającymi

Podklejanie folii zabezpieczającej ma na celu wzmocnienie powierzchni lustra oraz ochronę przez rozpryskiem odłamków w razie stłuczenia. Tego typu folie nakleja się zarówno na tylną, jak i frontową część lustra. Na front wykorzystuje się folię przezroczystą, zaś z tyłu można nakleić folię czarno-białą bądź mleczną. Mogą być one naklejane na dowolne rodzaje szkieł i luster – rekomenduje się je zwłaszcza przy montażu luster na powierzchniach niestabilnych.

Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych usług mogą Państwo uzyskać, kontaktując się z naszymi specjalistami. Gwarantujemy pełną satysfakcję.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!