Lacobel – szkło dla budownictwa

Lacobel to typ szkła dekoracyjnego, szczególnie często spotykany w pomieszczeniach mieszkalnych. Kuchnia ze ścianą wykończoną barwionym szkłem tworzy niepowtarzalny klimat. Ten wyjątkowy materiał świetnie zastępuje konwencjonalne płytki, doskonale znosząc kuchenne warunki. Jest też łatwy do utrzymania w czystości i higieniczny, co ma duże znaczenie w kontakcie z żywnością.

Lacobel to specjalne szkło dla budownictwa, które najczęściej występuje w postaci paneli dekoracyjnych. Różnorodność aranżacji tworzonych za pomocą tego materiału, jest tym większa, że na panele można nanieść dowolny nadruk. Dzięki temu są one dostosowane do charakteru i stylu wnętrza. Stąd też wynika ich duża popularność. Panele ze szkła Lacobel doskonale sprawdzają się nad kuchennymi blatami. Odpowiednio dobrane będą cieszyć oko interesującymi motywami graficznymi lub nadrukowanymi zdjęciami – ziarnami kawy, kolorowymi warzywami, realistycznymi owocami czy innymi motywami. Mogą również mieć jednolitą barwę. Takie wykończenia są równie dekoracyjne jak lustra na wymiar, szkło ornamentowe czy glazura.

Wielkość tafli szkła może być dowolna i zależy od projektu kuchni lub innego pomieszczenia. Duże powierzchnie są dzielone, a następnie naklejane na ścianę według uzgodnionego z klientem schematu.

Szkło o specjalnych wymaganiach

Co istotne, szkło dla budownictwa Lacobel w podstawowej wersji nie są hartowane. Oznacza to, że jego przetrzymywanie i obróbka wymagają szczególnej ostrożności. Nasza firma sprosta temu wyzwaniu. Przedstawiciele Diament S.C. zapewniają trwałość i bezpieczeństwo materiału szklanego, zajmując się jego profesjonalnym montażem i przetwarzaniem.

Wypełniamy wnętrza pomieszczeń kuchennych, łazienek i innych, zgodnie z indywidualnym życzeniem Klienta.

Szyby hartowane, zespolone i inne w naszej ofercie

Szkło jest materiałem szeroko stosowanym w budownictwie i aranżacji wnętrz. Zakres jego wykorzystania jest uwarunkowany rozmaitością odmian szyb, wykonywanych z zastosowaniem różnych technik produkcji. W efekcie zyskują one cechy przydatne w wykończeniach wnętrz kuchennych, łazienkowych, szkleniu witryn i przepierzeń, wypełnianiu ścian boksów czy ochronie przed kradzieżą. W tej ostatniej doskonale sprawdzają się szyby antywłamaniowe. Szyby bezpieczne nie są też podatne na stłuczenie, dlatego mogą być stosowane w szkleniu witryn sklepowych i ścianek w miejscach publicznych. Szkło tego typu można też wykorzystywać do zabudowy tarasów i balkonów. W roli dekoracyjnej najlepiej sprawdzają się szkło dla budownictwa (Lacobel) lub szyby ornamentowe. Specjalnym produktem o wielu zastosowaniach są też szyby zespolone, powszechnie stosowane w budownictwie pasywnym. Te i inne typy szkła oferuje firma Diament S.C. z Krakowa. Realizujemy usługi szklarskie zarówno dla klientów biznesowych, jak i prywatnych. Obsługujemy także wielkie obiekty i przedsiębiorstwa.

Szyby hartowane

Spośród wielu typów szkła w naszej ofercie szczególnie polecamy szyby hartowane. Ich podstawowymi zaletami są zwiększona odporność na stłuczenia oraz bezpieczeństwo. Szkło poddane hartowaniu jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również na wysoką temperaturę. Rozbita szyba hartowana rozpryskuje się na tysiące drobnych kawałków, dzięki czemu nie zagraża skaleczeniami znajdujących się w pobliżu osób. Z tego powodu doskonale sprawdza się w miejscach publicznych, o dużym natężeniu ruchu oraz tam, gdzie tafle szklane mają sporą powierzchnię. Szyby hartowane z Krakowa polecamy również do zabudowy balkonów i tarasów.

Szyby zespolone

Nasza firma oferuje szeroki wybór szyb zespolonych. Z racji ich parametrów termoizolacyjnych szyby zespolone stały się w ostatnich latach obowiązującym standardem. Pierwotnie występowały w wersji dwuszynowej. Aktualnie obowiązują pakiety trzyszybowe, a nawet czteroszybowe.

Szyby zespolone składają się z kilku tafli szkła oddzielonych ramkami dystansowymi. Ramki w oknach energooszczędnych muszą być zbudowane z materiałów o niskiej przewodności cieplnej, najczęściej z tworzyw sztucznych. W szybach zespolonych przestrzeń pomiędzy płaszczyznami szkła wypełnia się powietrzem albo gazem szlachetnym, argonem lub kryptonem. Przewodność cieplna okien zależy od ilości tafli, odstępów między nimi oraz od rodzaju użytego gazu. Szyby zespolone są też pokrywane specjalnymi powłokami, które odbijają promieniowanie cieplne. Tym samym skuteczniej zatrzymują ciepło wewnątrz budynku.

Wszystkich zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Krakowie